Türkiye Atletizm Haberleri

. Büyükler Salon Atletizm Şampiyonası üç rekorla sona erdi

Turkcell Türkiye Büyükler Salon Atletizm Şampiyonası, Ataköy’de 14-15 Mart  tarihlerinde İstanbul’da yapıldı. Şampiyonada üç Türkiye rekoru kırıldı.

Ataköy Atletizm Salonu’nda yapılan Türkiye Büyükler Salon Atletizm Şampiyonası’nda üç günlük mücadele sona erdi. Tasnif dışı yarışan misafir atletlerin de katılımıyla gerçekleşen organizasyonda toplam 26 branşta Türkiye birincileri belirlendi.

Turkcell Türkiye Salon Atletizm Şampiyonası’nda üç gün süren yarışmalarda: 300 m. büyük bayanlar rekor deneme yarışında İzmir bölgesi ve Enkaspor kulübü sporcusu Eliif Polat 38.20 derecesi ile büyükler Türkiye rekoru kırdı,

Büyükler 800 m. de yarışan Ayça Fidanoğlu 2:06.68 lik derecesi ile şampiyon olurken U18 (yıldızlar) rekorunu kırdı. eski rekor 2:09.42 derece yine kendine aitti.

60m Engel yarışmasında piste çıkan Ayetullah Demir büyükler kategorisi yüksekliğinde (1.06,7cm) gerçekleştirmiş olduğu 8.01sn’lik derece ile U20 Salon Türkiye rekorunu kırmıştır. U20 kategorisi engel yüksekliği olan 99.1cm’lik engel de de 7.78sn ile U20 rekorunun sahibi olan Demir böylelikle büyük engel yüksekliğinde koşulan 60m engel U20 rekoruna da adını yazdırmıştır.

 

Yarışma sonuçları ektedir.

Büyük kadınlar     Büyük erkekler   Büyük kadınlar pentatlon   büyük erkekler heptatlon

FOTO GALERİ

Diğer Haberler için Tıklayın:

X