Türkiye Atletizm Haberleri

EA’dan Türkiye’ye 100. yıl plaketi

Avrupa Atletizm Birliği Başkanı Dobromir Karamarinov, bu hafta 100 yaşını dolduran Türkiye Atletizm Federasyonu’nu bir plaketle kutladı.

Avrupa’nın atletizmde son yıllarda en hızlı yükselen ülkelerinden biri olan Türkiye, atletizmdeki 100. federe yılını doldurdu. Türkiye Atletizm Federasyonu’nun 100. kuruluş yıl dönümü olan 15 Ağustos’u Münih’teki Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda geçiren Türkiye Atletizm Federasyonu, burada EA yetkilileri tarafından tebrik edildi.

European Athletics Başkanı Dobromir Karamarinov, Avrupa’nın önemli atletizm ülkelerinden biri olan Türkiye’nin derin geçmişiyle tarihe iz bıraktığını söylerken, son dönemde artan başarıların devamını diledi. Karamarinov, aynı zamanda EA Yönetim Kurulu’nda da yer alan çalışma arkadaşı ve TAF Başkanı Fatih Çintimar’a bir plaket vererek, EA’nın Türkiye’de atletizmin 100. yılını içtenlikle kutladıklarını belirtti.

Karamarinov, gelecek yıl Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında da atletizm adına tarihi bir etkinliğin Türkiye’de olduğunu hatırlatarak, İstanbul’da harika bir organizasyon beklediklerini ifade etti.

Diğer Haberler için Tıklayın:

X