Türkiye Atletizm Haberleri

İlkokullarda spor eğitimi protokolü imzalandı

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, İlkokullarda Spor Dalı Eğitimi Protokolü’ne imza atarak yeni bir dönemi başlattı.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Ataşehir Şehit Öğretmen Hasan Akan İlkokulu’nda düzenlenen İlkokullarda Spor Dalı Eğitimi Protokolü imza törenine katıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan işbirliklerine yenisini eklediklerini dile getiren Bakan Kasapoğlu, “İlkokullarda bir branş eğitimi ve bu anlamda antrenörlerimizle Türkiye genelinde 81 ilde öğrencilerimizin mezun olana kadar bir branşı öğrenciye tanıtma ve öğretme noktasındaki çalışmaları atacağımız imza ile protokole dökeceğiz. Tüm ilkokullarda uygulama noktasında çok önemli bir adım atacağız. Halkımızın ve gençlerimizin her konuda olduğu gibi sporda da hizmete erişebilirliği çok önemli. Her öğrencimizin ilkokuldan mezun olana kadar bir branşı öğrenmesi önemli. Sonrasında da ortaokul ve lisede de bu anlamdaki yeteneklerini, başarısını ilerletebilmesi en büyük hedefimiz” ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ise, “Sayın Bakanımızın destekleriyle hem spor liselerinde hem öğretmenlerimizin yüzme performanslarının artmasında, öğrencilerimizin spor yeteneklerinin belirlenmesiyle ilgili çok kapsamlı iş birliklerini hayata geçirdik. Önümüzdeki günlerde çok daha farklı projelere, çocuklarımızın sağlıklı okul iklimlerinde gelişmelerini tamamlamasıyla ilgili Gençlik ve Spor Bakanlığımızdan çok önemli destekler alacağız” dedi.

Diğer Haberler için Tıklayın:

X