Türkiye Atletizm Haberleri

İstanbul 2023 Gönüllüleri Bir Arada!

Mart ayında yapılacak 2023 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nda görev yapacak gönüllülerin bir bölümü, Dünya Gönüllüler Günü etkinliğinde buluştu.

Dünyada her yıl 5 Aralık’ta kutlanan Uluslararası Gönüllüler Günü, Ataköy’deki Olimpiyatevi’nde İstanbul 2023 Organizasyonu’nda görev alacak gönüllülerin toplantısına sahne oldu. Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nda görev alması planlanan 500’e yakın gönüllünün bir araya geldiği etkinlik üç saat sürdü.

Şampiyonanın yapılacağı Ataköy Atletizm Salonu’nda bir araya gelen katılımcılara zoom aracılığıyla uzaktan eklenenlerle birlikte Olimpiyatevi’nde düzenlenen eğitim toplantısında ise şampiyonanın çalışma planına dair sunum yapıldı.

Etkinlikte konuşan İstanbul 2023 Organizasyon Komitesi Başkanı Yasin Taş, tüm dünyada büyük spor organizasyonlarının gerçekleşmesinde kilit bir role sahip olan gönüllülere katkılarından dolayı teşekkür etti.

İstanbul 2023’te görev alacak gönüllüler, organizasyonun lojistikten, yarışmaya, medyadan akreditasyona kadar 15 farklı departmanında organizasyonun başarısı için katkı verecek.

Diğer Haberler için Tıklayın:

X