Türkiye Atletizm Haberleri

Ramazan Baştuğ ve Özlem Kaya-Alıcı zirvede

Turkcell Türkiye Kros Şampiyonası Adana’da tamamlanırken, büyüklerde şampiyonlukları Ramazan Baştuğ ile Özlem Kaya-Alıcı elde etti. 

Adana’da gerçekleştirilen Turkcell Türkiye Kros Şampiyonası’nda mücadele büyük çekişmeye sahne oldu. Büyük erkeklerde 10 kilometrelik parkuru 31:30 ile tamamlayan Kayseri’den Ramazan Baştuğ, ikinci sıradaki Ersin Tekal’ın 15 saniye önünde şampiyonluğu kazandı. Yarışta Abdullah Tuğluk da üçüncü olarak kürsüye çıktı.

Kadınlarda ise deneyimli milli atlet Özlem Kaya-Alıcı, son bölümde Derya Kunur ile girdiği mücadeleden galip ayrılarak bir kez daha Türkiye şampiyonluğunu aldı. Alıcı, 8 kilometrelik parkuru 26:31 ile bitirirken, Kunur ikinci, Sabriye Güzelyurt da üçüncü oldu.

U20 erkekler yarışında çok yakın bir finiş olurken, ipi Erzurum’dan Enbiya Yazıcı göğüsledi. U20 kadınlar yarışında da Ayça Fidanoğlu, Pelinse Şahin’in bir saniye önünde şampiyonluğu kazanmayı bildi. U18’de ise Elif Naz Köseoğlu ile Ali Tunç şampiyonlukları kazandılar.

Şampiyona kapsamında yapılan ve 33 takımın katıldığı U16 karışık bayrak yarışında ise Fatma Altun, Yunus Emre Yıldız, Elanur Aras ve Semih Öztürk’ten oluşan Kars Karması, Van ve Nevşehir’in önünde birinciliği kazanma başarısı gösterdi.

TÜRKİYE KROS ŞAMPİYONASI
TÜM SONUÇLAR / U16 KARMALAR YARIŞI 

Diğer Haberler için Tıklayın:

X