Türkiye Atletizm Haberleri

Türk atletizminin büyük kaybı

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun eski başkanlarından, uluslararası atletizm istatistikçisi ve eğitim adamı Nejat Kök, Aydın’da hayatını kaybetti.

Hayatının 50 yılından fazlasını atletizme hizmetle geçiren, Türkiye Atletizm Federasyonu’nun 1974-75 döneminde başkanlığını yapan, yıllarca TAF’ın teknik kurul ve yönetim kurullarında görev alan Nejat Kök, Aydın’da 83 yaşında hayata veda etti.

Avrupa Atletizm Birliği’nin resmi istatistikçisi olarak da uzun yıllar görev yapan Nejat Kök, 2000’li yıllarda Türkiye Atletizm Yıllığı’nı yayınlayarak atletizme büyük katkı yapmıştı. Kök, ayrıca Cumhuriyet başta olmak üzere çeşitli gazetelerde yazdığı yazılar, TRT yayınlarında Olimpiyat ve Dünya Atletizm Şampiyonası’nda yaptığı yorumlarla yıllarca kamuoyunu bilgilendirdi.

Yıllarca ders verdiği ODTÜ İnşaat Mühendisliği bölümünden emekli olan Kök, bir süredir tedavi görmekteydi.

Nejat Kök’ün vefatı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan TAF Başkanı Fatih Çintimar, “Atletizme hizmet veren çok değerli bir ağabeyimizi kaybettik. Kendisiyle son dönemlerinde çalışma fırsatımız da oldu. Allah’tan rahmet diliyorum. İstatistik alanında bizlere büyük katkılar sağlamıştı” diye konuştu.

Nejat Kök’ün cenazesi, 31 Aralık Cumartesi günü öğlen namazına müteakip İzmir Alsancak hocazade camiiden kaldırılacak  ve Karabağlar paşaköprü mezarlığına defnedilecektir.

Diğer Haberler için Tıklayın:

X