Türkiye Atletizm Haberleri

Yürüyüş Olimpik Deneme Yarışmaları Adana’da yapıldı

Adana’da düzenlenen Yürüyüş Olimpik Deneme Yarışmalarında  büyük kadınlarda  Kader Dost, büyük erkeklerde Serhat Güngör kazandı.

Adana’da düzenlenen Yürüyüş Olimpik Deneme yarışmaları ile yürüyüşçüler 2023 yarış sezonuna başlamış oldular.

Kadınlar ve erkeklerde 8 kategoride düzenlenen yarışmalar Yüreğir Serinevler Atletizm pistinde yapıldı.

U16 3000m kızlar yarışmasında Gaziantep ilinden iki sporcu kürsü yaparken
Şerife Berra Güven (Gaziantep) 15:04.9 derecesi ile birinci, İkra Sena Kılınç (Adıyaman) 15:32.9 ile ikinci ve Yaren Kelbaş (Gaziantep) 16:23.3 derecesi ile üçüncü oldu.

U16 Erkekler 3000m yarışmasında, Serdar Yalçın (Malatya) 14:25.7 ile birinci, Süleyman Kılıç (Diyarbakır) 14:36.1 ile ikinci ve Mehmet Aslan (Diyarbakır) 14:46.9 ile üçüncü oldu.

U18 Kadınlar 5000m yarışması Gaziantepli ikizler ve İstanbullu sporcuların kürsü mücadelesi ile sonuçlandı. İlk kez bu mesafede yürüyen sporculardan

1. Esmanur Yılmaz (Gaziantep) – 25:24.5,
2. Zeynel Ezel Yılmaz (Gaziantep) – 25:28.3
3. Narin Demir (İstanbul) 25:41.3 dereceleri ile yarışmayı tamamladılar.

U18 Erkekler 10000 yarışmasında;

1. Erkan Karayıl (Malatya) – 49:32.6
2. Fatih Ağar (Van) 55:04.0
3. Mervan Tan (Malatya) 55:09.3 dereceleri ile ilk üç sırayı aldılar.

U20 Kadınlar – Erkekler ve Büyük Kadınlar – Erkeklerin birlikte start aldığı 10000m yarışmasında, U20 Kadınlarda 48:24.4 ile pistte en iyi derecesini yürüyen Emine Ceylan (Batman) birinci olurken, Elif Nur Özbey (Gaziantep) 51:32.2 ile ikinci ve yine Gaziantep’ten Esma Öztekin 57:13.3 ile üçüncü oldu.

U20 Erkekler 10000m kategorisinde PB yapan Mikail Dere (Malatya) 42:44.0 derecesi ile birinci, Azem Kıpçak (Van) 43:42.1 ile ikinci, Harun Bilir (Van) 43:37.9 ile üçüncü oldular.

Büyük kadınlarda Kader Dost (Adıyaman) 46:26.9 ve Büyük erkeklerde Serhat Güngör (Malatya) 42:14.0 dereceleri ile sezona iyi bir başlangıç yapmış oldular. Kadınlarda Bedriye Tekin (Adıyaman) 51:45.5 ile ikinci Rojbin Şay (Van) 53:54.8 derecesi ile üçüncü oldu.

Yarışmaların sonunda dereceye giren sporcuların madalyalarını Adana Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Spor Şube Müdürü ve diğer yetkililer takdim ettiler.

Yürüyüş Olimpik Deneme Yarışmaların genel sonuçları ektedir.

Yarışma sonuçları

 

Diğer Haberler için Tıklayın:

X